Canva
  • Eğitim Kutusu
  • 0 Yorum
  • 01 Haziran 2022
  • 833

Canva

Canva tasarım yapmakta zorlanan ve hızlı ve etkili bir şekilde tasarım yapmak isteyen kişilerin kullandığı web tabanlı uygulamadır.


Canva tasarım yapmakta zorlanan ve hızlı ve etkili bir şekilde tasarım yapmak isteyen kişilerin web tabanlı olan bu uygulamayı kullanarak kendi tasarımlarını oluşturdukları veya içerisinde yüzlerce hazır şablon bulunduran Canva’da şablonun üzerinden değişiklikler sağlayarak hızlı ve etkili bir şekilde tasarım oluşturmalarına yardımcı olan web tabanlı uygulamadır. 

Bu hızlıca tasarım yapabildiğiniz web tabanlı uygulama sayesinde pratik bir şekilde tasarım yapabilecek ve birçok firmanın görsel ve videolu tasarım işlerinin bulunduğu alanlarda çalışıp kendinizi geliştirme fırsatı bulabileceksiniz.


Canva Nedir?

Canva, işlevsellik açısından Photoshop'a çok benzeyen, ancak kullanımı çok daha kolay bir web uygulamasıdır. Bu nedenle, Canva'yı kullanmak için bilgisayara yüklemezsiniz. İnternete bağlı olduğunuz sürece, tüm grafik çalışmalarınız .com uzantılı kendi web sitesinden halledebilirsiniz. Bir telefonda veya tablette kullanmak da mümkündür; sadece kullandığınız cihazda Canva uygulamasını indirin. Uygulamayı indirdikten sonra istediğiniz şablonu seçerek ve o şablonun üzerinde değişiklik sağlayarak tasarımınızı oluşturduğunuz web uygulamasıdır.


Canva Nasıl Çalışır?

Canva, kendiniz tasarım yaparak veya hazır şablonların üzerinden fotoğraf ve yazı tipleri değiştirilerek kendi tarzınızda düzenleme yapılarak çalışılır. Canva ile sosyal medya (social media) hesaplarınızın görsellerini, afişleri, cv, davetiye, sunum, ajanda poster, dergi, logo ve banner gibi görsel içerikler hızlı ve etkili bir şekilde hazırlanır. Hazırladığınız projeleri kullanacağınız işlerde hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Canva sayesinde tasarım yapmayı bilmeyen bir kişi çok kısa sürede etkili tasarımlar yapabilir, çünkü Canva sürükle bırak yöntemi ile çalışan hazır şablonlar üzerinde istediğiniz şekilde değişiklik yapabildiğiniz en basit tasarım uygulamasıdır. Yaptığınız tasarımları PDF veya PNG olarak kaydederek istediğiniz mecrada kullanabilirsiniz. 

Aynı zamanda birçok tasarımı pratik bir şekilde oluşturarak ve yüzlerce tasarımı gördüğünüz için tasarım yönünüzün gelişmesine ve Canva’da hazır şablonların dışında kendinizde üst düzey tasarımlar yapmaya başlayacaksınız. 


Canva Eğitimi Ne İşe Yarar?

Canva Eğitimi çalıştığınız iş yerlerinde ve bu alanda geliştirmek istediğiniz işlerde hızlanmanıza ve etkili içerikler oluşturmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Canva Eğitimi tasarım yaparken zamanınızdan tasarruf sağladığınız ve en zor işleri bile hızlı ve etkili bir şekilde yapmanıza yarayacak eğitimdir. 

Birçok tasarımı pratik bir şekilde oluşturacak ve yüzlerce tasarımı gördüğünüz ve üzerinde çalıştığınız için tasarım yönünüzün gelişmesine de fayda sağlayacaksınız. Canva’da hazır şablonların dışında kendinizde üst düzey tasarımlar yapmaya başlayacaksınız. 

Ayrıca Canva Proyu da kullanarak daha etkili şablonlar ve fontlar kullanarak tasarım yapabilir ve videolu şablonları kullanıp düzenleyerek videolu içeriklerde oluşturabilirsiniz. Canva Proyu almadan denemek isterseniz 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. 


Canva Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 

Canva Eğitimi'ni tamamlayarak Eğitim Kutusu Canva Bitirme Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Ve uluslararası geçerliliği olan eğitim bitirme belgesi sahibi olursunuz. Bunlarla birlikte üniversite onaylı eğitim bitirme sertifikanız da diğer belgelerle birlikte size iletilecektir. Sertifikalarınızı resmi başvurularınızda kullanabilirsiniz.


Canva Eğitimi Nasıl Alınır?

Canva Eğitimi almak için Canva Eğitimi sayfasını açınız. Ana sayfadan ya da yazıya eklemiş olduğumuz linkten eğitim sayfasını açabilirsiniz. Ardında istediğiniz zaman satın al butonunu tıklayarak satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ardından eğitimlerim sayfasından Canva Eğitimi’nize başlayabilirsiniz. Eğitimi bitirdiğinizde eğitim sınavına gireceksiniz. Sınavda başarılı olmanız durumunda sertifikalarınızı talep edebilirsiniz. Destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.