Büyük Güneş Tutulmasının Burçlara Etkileri
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 25 Ekim 2022
  • 547

Büyük Güneş Tutulmasının Burçlara Etkileri

Son günlerin en sık konuşulan konularından bir tanesi yakında gerçekleşecek olan güneş tutulmasıydı. Peki, Güneş tutulmasının burçlara etkileri nelerdir?


Son günlerin en sık konuşulan konularından bir tanesi şüphesiz ki yakında gerçekleşecek olan güneş tutulmasıydı. Pek çok konuda konuşulsa da özellikle astroloji severlerin gündeminde önemli bir yeri bulunan güneş tutulmasının şimdiye kadar etkilerinin ne olacağı sıklıkla merak edilmekteydi. Peki, Güneş tutulmasının burçlara etkileri nelerdir?

Gökyüzünde yaşanan her olayın astrolojik bir yansıması olduğu hemen hemen herkes tarafından bilinmekte. Bu noktada gökyüzü olaylarında ve özellikle de tutulma gibi büyük çaplı ve önemi büyük görülen astrolojik olayların gelişiminde pek çok kişinin gözleri astrologlardan gelecek açıklamalara dönmekte. 

Burç kuşağının son derece canlı ve devamlı değişiklik gösteren bir yapısı olduğu bilinmekte. Bu noktada gökyüzünde gerçekleşen olayların da bu canlılığı desteklemesi önemli bir etki oluşturmakta. İlgili konularda ve astrolojik anlamda yorum yapabilmek ve bu etkileri değerlendirerek açıklamalarda bulunabilmek ise astrologların elinde. 

Gelelim şimdi esas konumuza yani gerçekleşecek Büyük Güneş Tutulmasına. Akrep burcunda gerçekleşecek olan bu tutulmanın etkilerinin nasıl olacağı ve ne gibi etkilerin görüleceği pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 25 Ekim Güneş tutulmasının etkileri bu denli sık araştırılırken burç gruplarına ve genel olarak hayatlara etkileri de bu nedenle sıklıkla araştırılıyor. İşte, Güneş tutulmasının etkileri!


Güneş Tutulmasının Etkileri

Bu tutulma ile birlikte astrologlar belli başlı konularda bizleri uyarıyor. Akrep burcunda güneş tutulması sonlanan duraklayan ve tükenen ilişkilerin parasal krizlerin güçlü ve yoğun duyguların simgesi olarak açıklanıyor. Uzun süreli ilişkiler alanında ve ikili ilişkilere yoğunlaşan bu tutulmanın etkilerinin son derece yoğun olacağı da söylenenler arasında.

Astrolojide yeniden başlamak anlamına gelen güneş tutulması sabit burçları büyük ölçüde etkileyecek. Bu noktada tutulmanın gerçekleştiği akrep burcu başta olmak üzere boğa, aslan ve kova burçlarının da tutulmadan derin etkiler alacağını söylemek mümkün. 

Yakın çevrenizle, kardeş arkadaş iletişim kısa vadeli planlarınız konusunda ve kadınlarla olan ilişkinizde daha olumlu havaların esmesine yardımcı olacak bu tutulma ile, özellikle 6 aylık süreç içerisinde aşk etkileri de görüleceği astrologlarca açıklanmakta. Sabit burçlar başta olmak üzere diğer burçlarını da etkileyecek bu tutulma sonrasında özellikle de akrep burcundaki kişilerin yeni başlangıçlara doğru ilerleyeceği söylenmekte. 

Güneş tutulması, bizleri sağlık ve eskiye bağımlılık konularında da uyarmakta. Öfkeye ve stres kaynaklı hastalıklara eğilimli olabileceğimiz özellikle de tutulma sonrası ve öncesi 3’er günde astrologlar daha meditatif yaklaşımlarla ilgilenip bol bol dinlenmemiz gerektiğini söylemekte. Vücut ağrıları, baş ağrıları ve takıntı çalıştıran düşünce biçimleri de bu sürecin etkileri arasında yer almakta.

Güneş tutulması ile yeni başlangıçlar yapmak ve eski defterleri kapatmak ana temayı oluşturmakta. Bu tutulma ile evren bizlere eskileri ve uğruna çok uğraşıp sonuç alamadığına inandığın her şeyi geride bırak çağrısında bulunmakta. Astrologlara göre bu süreçte yeniliğe açık bir şekilde ilerleyen ve bir şeylere karşı bağımlılıklarını geride bırakanlar tutulmanın kazananları olacak. 


Büyük Güneş Tutulması Ne Zaman Olacak?

Büyük Güneş tutulmasının etkileri bu denli yoğunken merak edilen asıl konusu ise tutulmanın ne zaman olacağı. Pek çok kişinin Akrep burcunda Güneş tutulması ne zaman olacak, sorusun yanıt aradığı bilinmekte. Tutulma; 25 Ekim 2022 tarihinde, saat 12:45 ve 15:05 aralığında gerçekleşecek.

Tutulmanın ne zaman gerçekleşeceğinin yanında merak edilen bir diğer konu da Güneş tutulması Türkiye’den görülebilecek mi, sorusunun yanıtı olmakta. 

İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu pek çok Avrupa ülkesinden, Kuzey Doğu Afrika, Orta Doğu ve Batı Asya’nın bazı bölgelerinden gözükecek bu tutulmanın %40 oranında etki ile Türkiye’nin pek çok bölgesinde görüntülenebileceği uzmanlar tarafından açıklanmıştı. Uzmanların güneşe tutulma esnasında doğrudan bakmamak ve dikkatli olmak konusundaki uyarıları da aynı zamanda duyurulmuştu. 


Güneş Tutulması ile Hayatımızda Neler Değişecek?

Güneş tutulmasının hayatınızla ilgili hangi konular üzerinde etkili olacağını merak mı ediyorsunuz? O halde yazımızın devamını okumanızda fayda var!

Tükenen ilişkilerin, duyguların ve çözülemeyen krizlerin hepsine bir dur diyecek Güneş tutulması ile iş hayatınızla ilgili de net olmayan süreçlerin sonlanacağı iddia edilmekte. Kriz ve zorlanma temasını da barındıran bu tutulmada iş yerindeki aksiyonlarımıza ve iletişimlerimize dikkat etmemiz de son derece önemli. 

Bu tutulmanın tükenen şeyleri sonlandırmada etkili olacağını söylemiştik. İş hayatında da tükenen noktalarda bazı istifaların veya radikal iş değişimlerinin gerçekleşmesi söz konusu olabilecek. Bazı kişiler istifa kararı alabilirler. Bunun yanı sıra özel hayat içerisinde de yeterince güçlü olmayan ve tükenmesi beklenen ilişkilerin son bulması tutulma sonrası pek de şaşırılacak bir durum olarak görülmeyecek. 

İkili ilişkiler ve aşk anlamında da son derece hareketlilik barındıran bu tutulma ile özellikle sabit burç grubundaki kişilerin önümüzdeki 6 aylık süreçte gerçek aşkı bulacağı söylenenler arasında. 

Astroloji son derece geniş bir alan olarak öne çıkmakta. Bir derya deniz olarak görülen astroloji alanında siz de fikir sahibi olmak ve bundan sonraki gökyüzü olaylarını kendi astrolojik gözlemlerinize göre yorumlamak isterseniz durmayın ve siz de Astroloji Eğitimi’mizden faydalanın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.