Bu 5 Bilgi ile Hayatınız Değişecek
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 07 Ocak 2023
  • 228

Bu 5 Bilgi ile Hayatınız Değişecek

Pek çoğumuz kendimizi geliştirmek için günlük yaşam içerisinde pek çok bilgiye maruz kalıyor ve günden güne kendimizi geliştiriyoruz.


Pek çoğumuz kendimizi geliştirmek için günlük yaşam içerisinde pek çok bilgiye maruz kalıyor ve günden güne kendimizi geliştiriyoruz. Bu noktada gelişimimizi en doğru şekilde desteklemek için yapılması gereken şey doğru ve etkili bilgileri öğrenmek. İşte sizin hayatınızı değiştirecek 5 bilgi!


1- Beden Diline Bakarak Birinin Size Karşı Ne Hissettiğini Anlayabilirsiniz

Günlük yaşantımız içerisinde ne kadar çok insanla iletişim kuruyoruz öyle değil mi? Peki, sizce iletişim tek yönlü müdür? Bizce bu sorunun yanıtı kesinlikle hayır! Yalnızca ayağının ucuna bakarak bir insanın size karşı olan duygularını anlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bir insanın beden diline bakarak onun sizin hakkınızda neler düşündüğünü anlayabilmeniz mümkün. Bu noktada beden dili bizlere pek çok ipucu vermektedir. Ayaklarımızın baktığı uç, kolumuzu koyuş şeklimiz, burnumuzla veya elimizle oynamamız gibi farklı pek çok etkenin beden dili analizi noktasında önemi bulunmaktadır. 

Beden dili analizi yaparak karşımızdaki kişinin bize karşı olan en baskın duygusunu kavrayabilmemiz mümkün olmaktadır. Böylece insan ilişkilerimize çok daha rahat bir şekilde sürdürebiliriz. Peki, siz beden dilinde ne kadar hakimsiniz? Bu soruya yanıtınız az, çok az veya hiç şeklindeyse hiç endişe etmeyin! Beden Dili Eğitimi'mizi alarak sizler de beden dili analizinde uzman olabilirsiniz.


2- Diksiyonunuzu Düzelterek Karşınızdaki Kişinin Sizden Daha Fazla Etkilenmesini Sağlayabilirsiniz

Doğru bir şekilde konuşmak ve kendini etkili bir şekilde ifade etmek iletişimin temelini oluşturmaktadır. Özellikle de karşılıklı iletişimlerde ve ikili ilişkilerde doğru bir diksiyonun önemi oldukça büyüktür. Peki, siz diksiyonunuzu düzelterek karşınızdaki kişinin sizden çok daha fazla etkilenmesini sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bir insanın sizi etkileyebilmesi için yalnızca dış görüntüsü yeterli olmamaktadır. Uzun vadede bir hoşlanma ve ilişkiyi sürdürebilme durumu doğru iletişime bağlıdır. Doğru iletişim kurabilmek için ise diksiyonun ne denli önemli olduğu bilinmektedir. Diksiyonunuzu düzenlemek karşınızdaki kişinin size olan duygularını artıracak ve sizin etki düzeyinizi yükseltecektir.

Siz de diksiyonunuzu düzeltebilmek ve çok daha etkili bir şekilde konuşabilmek için Diksiyon Eğitimi'mizi alabilirsiniz. Tiyatro sanatçısı Cüneyt İngiz tarafından verilmekte olan bu eğitim sayesinde kolaylıkla diksiyonunuzu geliştirmeniz mümkün olacak.


3- Adobe'u Express Formuyla Ücretsiz Olarak Kullanabilirsiniz

Ücretli bir uygulama olan Adobe'u herkesin kullanması mümkün değildir. Pek çok kişinin tasarıma merakı olsa da  Adobe'un aylık ücretlerini ödemeyi göze alamadığı için tasarım noktasında farklı uygulamalar araştırdığı ve bu uygulamalarda da zorlandığı görülebilir. Peki, Adobe'u ücretsiz bir şekilde kullanmanın mümkün olduğunu söyleseydik ne düşünürdünüz?

Adobe'u ve pek çok özelliğini ücretsiz bir şekilde kullanmanızı sağlayabilecek olan Adobe Express, ücretsiz ve web tabanlı bir uygulamadır. Adobe Creative Cloud gibi tasarım noktasında kolaylıkla kullanabileceğiniz bu uygulamaya herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Hem premium'a yükseltmeden de pek çok tasarımı bu uygulamayı içerisinden yapabilirsiniz.


4- İş Görüşmesine Giderken Mavi-Lacivert Giymeniz Sizi Daha Akılda Kalıcı Yapar!

Bir iş görüşmesine giderken nasıl giyinmeniz gerekir? Elbette ki oldukça ciddi bir şekilde giyinmeniz ve kendinize, öz bakımınıza dikkat ederek görüşmeye gitmeniz gerekir. Bu noktada hepimiz hemfikiriz. Peki, giydiğiniz kıyafetin renginin dahi değerlendirme noktasında önem taşıdığını biliyor muydunuz?

İş görüşmesine giderken giydiklerimiz kadar giydiklerimizin rengi de büyük önem arz etmektedir. Akılda kalıcı bir görüşme geçirebilmek ve karşınızdaki kişide olumlu bir etki uyandırabilmek için mavi, lacivert tonlarını tercih etmeniz çok daha faydalı olacaktır. İş görüşmesini çok daha olumlu bir hale getirebilecek olan diğer tüyolara Mülakat Teknikleri Eğitimi içerisinden de ulaşmanız mümkündür.


5- 2021 Yılında Sene Başında SOL Alsaydınız Şu An Paranız %11543 Artacaktı!

Bitcoin hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Her birimizin son dönemlerde sıklıkla duymakta olduğu sanal para birimi olan bitcoin, yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Büyük veya küçük çaplı pek çok yatırımcının farklı bitcoinlere yatırımlar yaparak gelirlerini ve kazançlarını artırmayı hedefledikleri görülür. Bu noktada 2021 yılında, güncel kazancı bol olan bitcoinlerden bir tanesi olan SOL'a 2021 yılının başında yatırım yapsaydınız, paranızın %11543 değer kazanacağını biliyor muydunuz?

Bitcoin dünyasından haberdar olmak ve bu alanda kendinizi çok daha rahat bir şekilde geliştirebilmek için yapmanız gereken tek şey yakında yayınlayacağımız Bitcoin Eğitimi'mizi almak! Sizler de bu eğitimimizi alarak kendinizi kripto dünyasında geliştirebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.