Beden Dili Sizden Hoşlananı Belli Eder Mi
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 25 Aralık 2022
  • 482

Beden Dili Sizden Hoşlananı Belli Eder Mi

Beden diline bakarak bir insanın sizden hoşlandığını anlamanız mümkün mü?


İkili ilişkiler bazı zamanlarda kafamızı karıştırabilecek düzlemde ilerleyebilmektedir. Özellikle de yeni tanıştığımız ve bir şeyler yaşamayı düşündüğünüz kişilerin bizlere karşı olan bakış açısını gözlemleyebilmek bir hayli zorlu olabilmektedir. Peki, beden diline bakarak bir insanın sizden hoşlandığını anlamanız mümkün mü?

Bir insanın beden dili onun düşüncelerine, yaşam tarzına ve aynı zamanda da aklından geçirdiği bütün fikirlere dair izlenim sahibi olabilmemiz mümkün kılmaktadır. İnsanların ayaklarının ucunun baktığı yönün dahi onun karşısındaki kişiyle ilgili düşündüğü şeyleri ve ona karşı duyduğu sevgi ve saygı yüzdesini belirtebileceğini biliyor muydunuz? İşte bu gibi noktalara hakim olabilmek de beden dilini iyi bir şekilde kavrayabilmekten geçmektedir.

Beden dili, bir insanın sizden hoşlanıp hoşlanmadığını belli eder. Bunun yanı sıra size ne kadar saygı duyduğunu, hangi fikirlerinize değer verdiğini öngörebilmeniz de karşınızdaki kişinin beden dilini inceleyerek mümkün olabilmektedir. Karşınızdaki kişi de siz de beden dilinizle aslında pek çok noktada kendinizi ele vermektesiniz. Önemli olan ise karşınızdaki kişinin neleri ele verip vermediğini deşifre edebilecek düzeyde beden diline hakim olmanızdır.

Beden dili çözümlemelerine hakim olmanız aynı zamanda kişilerin sizleri deşifre etmesine dair çok daha politik bir tavır izleyebilmenizi de mümkün kılacaktır. Bu nedenle de bir insanın beden dilinin sizlere ne anlattığını kavrayabilmek adına ilgili eğitimler almanız son derece faydalı olacaktır.


Beden Diline Bakarak Neler Anlaşılabilir?

Hepimizin sık sık kullandığı jest ve mimikler, oturma şekilleri ve hatta nefes alma kuvvetlerimiz dahi pek çok noktadaki fikirlerimizi gözler önüne sermektedir. Hem kendimiz hem de çevremizdeki kişilerin belli başlı duygularla eş zamanlı olarak beden diliyle ilgili bazı hareketleri yapmaya daha meyilli olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Yapılan pek çok araştırma sonrası duygular karşısındaki tepkimelerin pek çok kişide ortaklaşa ilerlediği sonucuna varıldığı için beden dili çözümleme üzerine pek çok eğitim de ortaya çıkmıştır.

Etkili iletişim kurabilme noktasında da son derece faydalı olan beden dili, hayatımızın farklı noktalarında bizlere büyük avantajlar sağlamaktadır. Örneğin; bir iş görüşmesinde oturma şeklimizin dahi işe alınıp alınmama yüzdemizi etkileyeceğini biliyor muydunuz? İşte aynı şey aşk hayatımız için de sosyal hayatımız için de geçerli olabilmektedir.

İnsan hayatının çok katmanlı oluşu ve beden dili hareketlerinin bu katmanlar içerisinde duygulara bağlı olarak farklı şekillerde ilerlemesi, üzerinde sıklıkla durulan bir konudur. Günümüzde pek çok araştırmanın bu konu üzerine eğilmiş olması da beden dili öğrenmenin gerekliliğini gözler önüne sermektedir.

Özellikle belli başlı mesleklerde beden dili çözümlemelerinin son derece önemli olduğu da bilinmektedir. Örneğin; bir avukatın, dedektifin, polisin beden diline ne denli hakim olduğu suçluyu tespit etmesi noktasında ona son derece yardımcı olacaktır. Ayrıca yalnızca karşıdaki kişinin beden dilini deşifre etmek için değil, karşısındaki insana daha farklı bir izlenim sunarak kendisine karşı duyulan güveni artırabilmek için de beden dilini kullanan pek çok insana rastlanmaktadır.


Beden Dili Eğitimi Nedir ve Nasıl Alınır?

Beden dili eğitimi, karşımızdaki kişinin jest mimiklerinden ve hareketlerinden nasıl bir duygu durumu ve düşünce içerisinde olduğunu anlayabilmemizi sağlayan önemli bir eğitimdir. Beden dilini iyi bilmenin bizlere sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. İşte tam da bu nedenle beden dili eğitimleri ortaya çıkmıştır.

Bir insanın sizden hoşlandığını anlayabilmeniz, karşınızdaki kişinin size yalan söyleyip söylemediğini tespit edebilmeniz ve daha farklı pek çok durum içerisinde düşüncelerinizi netleştirebilmeniz için beden dili eğitimlerinin büyük faydası olduğu görülmektedir. Sizler de bu alanda kendinizi geliştirmek ve beden diline çok daha etkili bir şekilde hakim olarak karşınızdaki kişinin düşüncelerini deşifre edebilmek için muhakkak Beden Dili Eğitimi'mizi alın.

Beden Dili Eğitimi'nin yanı sıra alabileceğiniz diğer Kişisel Gelişim Eğitimlerimiz de sizlerin çok daha avantajlı olmanızı sağlayarak sizlere büyük ölçüde katkıda bulunacaktır. Sizler de kendinizi geliştirmek için muhakkak eğitimlerimize göz atın ve kişisel gelişiminizi en güzel şekilde sürdürün.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.