Beden Dili Nedir?
 • Eğitim Kutusu
 • 0 Yorum
 • 20 Aralık 2021
 • 1694

Beden Dili Nedir?

İnsanlar ne anlattığınızdan çok nasıl anlattığınızı önemserler. Birine “hayır” derken bile olumlu algı yaratabilirsiniz.İnsanlar ne anlattığınızdan çok nasıl anlattığınızı önemserler. Beden dili bu nedenle günümüzde ve gelecekte önemli olmaya devam edecektir. Birine “hayır” derken bile olumlu algı yaratabilirsiniz. Aynı zamanda karşınızdaki anlatırken; doğru mu, yalan mı söylüyor anlayabilirsiniz. Uzaktan baktığınızda kişiler arasındaki iletişim seviyesini beden dili ile ölçebilirsiniz. Beden dili kısaca sözsüz iletişimin temeli ve yapıtaşıdır. Jestler, mimikler, duruş ve mesafe gibi birçok kriter içerisinde yoğrulmuş bir iletişim türü de denebilir. İnsanlığın varlığından bu yana farkında olmadan gelişmiş ve günümüze gelmiştir. Profesyonel hayatta birçokları beden dili ile iletişimi birleştirerek başarı sağlamıştır.

Beden Dili Hareketleri Nelerdir?

Beden dili hareketleri deyince buna bir sınır koymak pek mümkün değildir. Temelde;

 

 • Gözler
 • Eller
 • Duruş/postür
 • Omuzlar
 • Kafa
 • Yüz hareketleri/jest ve mimikler
 • Mesafe

 

Beden dilini oluşturan unsurlar olarak sayılabilir. Elbette ki Beden Dili hareketleri bu kadar kısıtlı değildir. Ancak temelde öğrenilmesi gereken başlıklar bunlardır. Kişilerin parmak hareketlerinden, göz kırpma miktarlarına kadar farklılıklara sahip içerikler olabilir. Bunlar ileri düzey beden dili hareketleri olarak tanımlanır. Ülkelerin istihbarat servisleri, sorgu memurları ve gizli servisleri bu konularda üst düzey eğitim almaktadır.

 Beden Dilini Etkin Kullanmak Neden Önemlidir?

Sözler kişiyi beyan eder mantığıyla hareket etmek çok doğru bir yaklaşım değildir. Herhangi bir görüşme ve iletişimde karşınızdakiler sizin enerjinizi algılar. Bu enerjiye göre konu veya sizin hakkınızda fikir oluştururlar. Bu nedenle beden dilini etkin kullananlar fark yaratır. Enerjisi yüksek, güvenilir ve karizmatik olarak algılanırlar. Her ne kadar kötü konular konuşulsa da bu karizmatik algı doğru beden diliyle sağlanabilir. Özellikle iş ve gündelik hayatta beden dilini doğru kullanan insanlar mutlu ve başarılı süreçler yaşamaktadır.

 Beden Dili Kursu Nedir?

Beden dili kursu yukarıda yazdığımız tüm konularda sizi etkin iletişimci haline getirmek için yapılan bir kurstur. Beden dili kursu ile sözsüz iletişimin inceliklerini öğreneceksiniz. Böylece kariyer ve sosyal hayatınızda daha etkin rol alabileceksiniz.

 Beden Dili Eğitimi Sertifikası

Beden Dili Eğitimi Sertifikası iş hayatında çok önemli bir hal almıştır. İletişimi güçlü olan kişiler yapılan iş görüşmelerinde daha başarılı olmaktadır. Beden Dili Eğitimi Sertifikası ile CV’nizde büyük fark yaratacaksınız. Çünkü insan kaynakları personelleri CV’nize baktığında iletişim yönünüzü nasıl geliştirdiğinize çok dikkat etmektedir. Dikkat etmeniz gereken tek şey e-devlet sorgulanabilir ve üniversite onaylı sertifika olmasıdır.

 Beden Dili Eğitimi Nasıl Alınır?

Beden Dili eğitimi birçok kanalla alınabilmektedir. Burada önemli olan Sertifika süreçlerinin ne kadar güçlü olduğuna dikkat etmenizdir. Özellikle E-Devlet platformunda sorgulanabilir Üniversite onaylı Beden Dili Eğitimi Sertifikası almanızı önermekteyiz. Eğitimi isterseniz örgün ister canlı online veya videolu online olarak satın alabilir ve sınavını bitirdikten sonra sertifika talep edebilirsiniz. Eğitim Kutusu içerisinde Beden Dili Eğitimi sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilir ve eğitime kolayca kaydolabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.