Balık Dolunayı
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 11 Eylül 2022
  • 388

Balık Dolunayı

Astroloji pek çok kişi tarafından yakından takip edilen bir alan olarak görülüyor. Peki, son zamanlarda söz edilen balık dolunayı nedir?


Astroloji pek çok kişi tarafından yakından takip edilen bir alan olarak görülüyor. Devamlı olarak gökyüzünde gerçekleşen değişimlerle birlikte astrolojik olayların da değişiklik gösterdiği görülebiliyor. Peki, son zamanlarda söz edilen balık dolunayı nedir?

Gökyüzünde gerçekleşecek olan dolunayın balık burcunda gerçekleşmesi sonrası alınabilecek etkiler bir süredir konuşuluyor. Her ay dolunayın gerçekleştiği burca bağlı olarak farklı etkilerin görülebilmesi, astroloji severlerin ilgisini çekiyor.

Balık dolunayı burçlara farklı şekillerde etki ediyor. Özellikle balık burcunda gerçekleşen bu dolunayda elbette ki dolunayın gerçekleştiği burç yani balık burcu ön planda oluyor. Merkür retrosunun etkilerini henüz atamamışken karmik bir dolunay geçirilmesi ile birlikte geçmiş hesaplaşmalarını ortaya çıkacağı öngörülüyor.

10 eylül 2022 tarihinde gerçekleşmesi beklenen dolunayın sosyal çevrenizle ve iş hayatınızda yeniliklere açık olacağınızı müjdelediği de görülüyor. Özellikle balık dolunayında iş yenilenmesi veya iş yerinde bazı olayların patlak vermesi söz konusu olabilir. Balık dolunayı hangi burca nasıl etki ediyor?


Balık Dolunayının Burçlara Etkisi

Gerçekleşen her dolunayda olduğu gibi 10 eylül tarihinde gerçekleşecek dolunay'ın da burçların üzerinde farklı etkiler bırakacağı söyleniyor. Dolunaylar genel olarak bir şeylerin açığa çıkması, bazı konularda farkındalık yaşanılması ve uzun zamandır beklenen sonuçların alınması noktasında etkili oluyor. Balık burcunun hassasiyeti, fedakarlığı ve duygusallığı yansıtıyor olması da dolunayın etkileri ile birleştiğinde bu dönemde alabileceğiniz etkilerin yorumlaması noktasında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Dolunay döneminde haritamızda balık burcunun düştüğü evimiz ile ilgili bazı sonlanmalar, duygusal olarak alınabilecek etkiler ve hassasiyetler görülebileceği astrologlar tarafından açıklanıyor. Balık dolunayının genel etkileri arasında hayat görüşümüzle ilgili veya hayatımızda benimsediğimiz felsefe ile ilgili olarak çevremizdeki kişilerle fikir ayrılıkları yaşayabileceğimiz durumların ortaya çıkması yer alıyor. İletişim problemlerine de işaret edebilen bu dolunay Merkür'ün durağan durumda olduğu bir konumda gerçekleşiyor. Bu da Merkür’ün retro yapmaya hazırlandığını gösteren bir işaret olarak önümüze çıkıyor.

Bu dönemde daha çok tembelliğe yatkınlık gösterebileceğimiz veya yanlış anlaşılmaların kurban olabileceğinmz bir dönemden geçme ihtimallerimiz de yine astrologlar tarafından açıklanıyor. Tabii bu dolunayın yalnızca olumsuz etkileri de bulunmuyor. Özellikle Uranüs ile birleşen balığın hayal gücünü tetiklemesi ile birlikte yaratıcı ve eğlenceli vakitler geçirebilmemiz de mümkün.


Balık Dolunayı Hangi Burca Nasıl Etki Eder

Astrolojide özellikle alınan etkileri yükselen burçlar üzerinden değerlendirmek gerekiyor. Bu noktada dolunayın yükselen burçlara göre etkileri şu şekilde:


Yükselen koç burcu

Özellikle bu dolunayda yükselen koçları onlardan gizlenen olaylarla karşılaşma ihtimali bekliyor. Arkadan çevrilen işlerin veya yalanların ortaya çıkma ihtimali dolunay ile birlikte güçleniyor. Yükselen Koç burcundakilerin daha çok psikolojik alanda kendilerini bir iyileşme sürecine sokmaları ve inzivaya çekilmeleri de dolunay etkileri arasında yer alıyor.


Yükselen boğa burcu

Bu dolunay boğalar için son derece eğlenceli geçecek gibi görünüyor. Sosyalliğe özen gösterilen, hasret gidermeye yönelik duygusal destekle geçebilecek bu dönem yükselen boğalar için son derece şanslı geçecek gibi. Ayrıca bu dolunayda küslüklerin çözüme kavuşması da ihtimaller arasında yer alıyor.


Yükselen ikizler burcu

Dolunay yükselen ikizleri kariyer noktasında etkiliyor. Kariyeri ile ilgili yeni bir başlangıç yapmak isteyen ikizler burçları için bu dolunay son derece ideal. Planlı ve dikkatli adımlarla birlikte yükselen ikizlerin bu dolunay sırasında kariyerinde yükseliş yaşamaları muhtemel.


Yükselen yengeç burcu

Bu burç grubu için ise dolunayın yolculuk, eğitim ve yurt dışı gibi konularda etkili olması bekleniyor. Bazı fedakârlıklarla birlikte atılan adımların başarıya kavuşması ve hayata yeni giren kişilerin de olumlu sonuçlarla kişiyi etkilemesi dolunay sürecinde mümkün görünüyor.


Yükselen aslan burcu

10 Eylül balık dolunayı yükselen aslanlar için biraz daha maddi konular üzerinde eğiliyor. Ortak gelirler, alacak verecek konuları, yatırımlar, borçlar gibi konularda dolunayın son derece etkili olması bekleniyor. Yanılgı potansiyeli de barındıran bu dolunayda dikkatli adım atılması ve gerekli sorgulamaların yapılması yükselen aslanlara öneriliyor.


Yükselen başak burcu

Daha çok kısmet noktasında yükselen başakların dolunaydan etkilenmesi bekleniyor. Evlilik, ortaklık, partnerlik gibi konularda yükselen başakların etkileneceği açıklaması astrologlar tarafından yapılmakta. Bu dolunayda yükselen başakların dikkat etmesi gereken şeyler ise yeni düşmanlar. Dikey ilişkileri yansıtan bir dolunay geçirecekleri için hem olumlu hem de olumsuz etkilenmeleri mümkün olan yükselen başakların düşmanlarına ve kendileri ile zıtlaşabilecek kişilere karşı da dolunay sürecinde temkinli olması öneriliyor. Aynı zamanda bu dolunayla birlikte romantik etkilerin de yükselen başaklarının çevresini sarması bekleniyor.


Yükselen terazi burcu

Yükselen teraziler de kariyer noktasında dolunay sürecinde yükseliş yaşayabilecek burç grupları arasında yer alıyor. Özellikle iş hayatı, gündelik işler ve sağlık noktasında gelişimlere şahit olunabilecek bu dolunayda sağlık ve iyileşme açısından yükselen terazilerin şansı son derece açık olacak. Terazi burcunda alınan olumlu etkilerin devamlı kılınabilmesi için dikkatli ve planlı ilerlenmesinde de fayda var.


Yükselen akrep burcu

Bu dolunayda akrep burçlarını flörtöz enerjiler bekliyor. Özellikle de sahne sanatları ile yakından ilgilenen akrep burçlarının bu alanda başarıları elde etmesi mümkün görünüyor. Romantik anlamda da son derece verimli geçebilecek bu dolunayda akrepler için oldukça şanslı bir dönemin başlangıcı yapılmış oluyor. Balık dolunayı, çocuk sahibi akrep burçlarının çocukları ile aralarındaki iletişim bağlarının kuvvetlenebileceği bir dönem olarak da görülüyor.


Yükselen yay burcu

Özellikle gayrimenkul, aile gibi konularda yükselen yayların etki alması bekleniyor. Balık dolunayı, yükselen yayların da olumlu etkileri alabileceği bir dolunay olarak öne çıkıyor. Ebeveynlerle ilgili yeni gelişmeler de bu dolunay sürecinde gündemde olabilecek şeyler arasında yer alıyor. Yükselen yay burcuysanız yalnızca dolandırılma ihtimaline dikkat etmelisiniz. 


Yükselen oğlak burcu

Oğlak burçlarının özellikle bu dolunay sürecinde eğitim konusunda olumlu etkiler bekliyor. Verimli geçebilecek bu dolunay sürecinde yeni kurslar, eğitimler ve sertifikalar gibi alanlarda kişilerin yükselmesi mümkün görünüyor. Ayrıca yazarlığa yönelmiş olan oğlak burçları için de balık dolunayı son derece yaratıcı bir dönem olarak görülüyor. Şehir içi bazı yolculuklar ve ailevi bağların sıklaşması da yine dolunay etkileri arasında yer alıyor.


Yükselen kova burcu

Balık dolunayı yükselen kovaları da maddi noktalarda etkiliyor. Yeni finans kaynakları edinme ve yatırım yapma noktasında yükselen kovaların dikkatli olmaları halinde olumlu etkiler alabileceği söyleniyor. Düzgün hesaplamalarla birlikte yapılan yatırımların uzun vadede büyük verim sağlaması da balık dolunayı gündemleri arasında yer alıyor.


Balık dolunayının burçlara etkilerini inceledik. Bu etkilerin bazıları olumlu bazıları olumsuz olsa da özellikle bütün burçları etkileyen tek bir nokta var: dikkat. Dikkatli ve planlı hareket edilmesi hâlinde dolunaydan alınabilecek hasarın en aza indirgenmesi bekleniyor. Astrologlar tarafından ise özellikle uyarılan iki burç grubu var: yükselen yengeç burçları ve yükselen balik burçları. 

Siz de astroloji hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Astroloji Eğitimi'mizi ve Astroloji Eğitmenliği Eğitimi'mizi inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.