Bakış Açınızı Değiştirin
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 12 Eylül 2022
  • 573

Bakış Açınızı Değiştirin

İçinde yaşadığımız dünya çoğunlukla onu nasıl algıladığımıza göre şekillenir. Dünyanın nasıl ve neden döndüğü kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


İçinde yaşadığımız dünya çoğunlukla onu nasıl algıladığımıza göre şekillenir. Dünyanın dönüşü değişmezlik kuralı olsa da bir dünyanın nasıl döndüğü ve ne için döndüğü bilgisi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Burada fizikten uzak, manevi yasalardan bahsediyorum. 

Dünyayı hepimiz kendi pençelerimizden görürüz. Kimimizin penceresi kirli, kimimizinkinin mermerinde çiçekler var. Kimimizin camları ise hep kırık. Ama öyle ama böyle desek de her birimizin bakış açısı ve hayatı incelediği penceresi farklı. Bunun temelinde ise her insanın farklı olması yatmakta. 

Bazen olayları yalnızca kendi penceremizden inceler ve bu pencereye göre iyiyi ve kötüyü belirleriz. Ama her zaman doğru olan bizim penceremiz midir? Bazı manzaraları izlemek için tek pencere yeterli olmaz. Bu noktada ne yapılabilir? Tabii ki bakış açısı değişikliği!

Dünyayı tek bir perspektiften görmek yerine farklı bakış açılarını da denemek ve yeni şeylere açık olmak, yeni manzaraları görebilmenin gereğidir. Bakış açınızı değiştirin ve yeni güzellikleri görme noktasında yaşayacağınız gelişimi destekleyerek kaydedebileceğiniz ilerlemeyi siz de görün!


Kalkıp Pencerenizden Bakmanın Tam Vakti!

Dünyaya farklı bir gözle bakmak, onu farklı bir bakışla anlamlandırmak, çıkarılan anlama uygun bambaşka bir hayat düzeni kurmak için kalkıp pencerenizden bakmanın tam vakti. Hayat, olayları yalnızca bizim anlamlandırdığımız şekilde ilerlemez. Kalkıp pencerenizden bakmanın vakti geldiğinde bu nedenle herkesin harekete geçmesi gerekir. 

Kişisel gelişimi sağlama noktasında önemli olan kişinin kendine karşı olan duruşunu ve bununla birlikte de dünyaya karşı olan duruşunu değiştirmesidir. Doğru bir değişim ile kişinin kendi gelişimini çok daha güzel şekillerde tamamlaması mümkündür. Peki, kalkıp pencereden bakmanın yanında neler yapılmalı?

Kişisel gelişimini desteklemek isteyen kişilerin bu alan üzerine ve aynı zamanda ilgili alanlar üzerine eğitimler alması da son derece faydalı olacaktır. Özellikle meditasyon, yoga gibi eğitimler de kişisel gelişimi destekleyecek ve dünyaya farklı bir perspektiften bakmanızı sağlayacak olan eğitimler arasında yer almaktadır. 


Kendinizi İyi Edecek Hobiler Bulun

Kişisel gelişimi destekleme ve dünyayı farklı noktalardan bakarak anlamlandırma çabaları içerisinde yeni hobiler edinmek de etkili olabilmektedir. Manevi boyutta etki edebilecek veya dünyaya karşı bakış açımızı değiştirip genişletecek hobiler ile gelişimimizi destekleyebiliriz.

Özellikle kişisel gelişim noktasında etkili olabilecek bazı hobiler şu şekildedir:

Bu hobilerden bir veya birkaçını tercih ederek dünyaya başka başka perspektiflerden bakabilirsiniz. Perspektifleriniz geliştikçe kendinizi çok daha iyi etme imkanını da edinirsiniz. 


Ruh Halinize İyi Gelecek Film Önerileri

Psikolojik olarak iyileşmenizi ve aynı zamanda dünyaya farklı bir perspektiften bakmanızı sağlayacak bazı film önerilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Amelie: Fransız sinemasının en önemli eserlerinden biri kabul edilen bu yapımı izleyip de modunuzun yükselmemesi imkansıza yakın!
  2. Toy Story: Bu bir çizgi film diyenleri duyar gibiyiz, ama öyle değil! Toy Story, büyük küçük herkesin kendi için dersler çıkarabileceği ve kesinlikle ruh hâline iyi gelecek yapımlar arasında başlarda yer alıyor.
  3. Breakfast at Tiffany’s: Audrey’nin ve film tarihinin en ikonik filmlerinden biri olarak görülen Breakfast at Tiffany’s de ilginç konusu ile ruh hâlinize iyi gelecek filmler arasında. 
  4. Yes Man: Jim Carrey’nin unutulmaz eserlerinden biri olan Yes Man de modunuzu yükseltecek filmler arasında. Bu film ile hayata karşı daha pozitif yaklaşabileceksiniz. 
  5. Forrest Gump: Umuttan ve hayata pozitif bakmaktan bahsederken nasıl Forrest Gump’ı atlayabiliriz ki? Hayata farklı bir perspektiften bakmak isteyenlerin muhakkak izlemesi gereken filmlerin başında bu eser de yer almaktadır.

Bonus

Neşeli Günler: Türk sinemasına değinmeden olur mu hiç. Hayata farklı bakmak ve ne olursa olsun neşeden ödün vermeden ilerlemek isteyenlerin her daim uğrak noktasıdır Neşeli Günler. Bu filmi izleyenlere iyi mod garantisi veriyoruz. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.