Ay Burçları Hesaplama
 • Mert Aylanç
 • 0 Yorum
 • 22 Haziran 2022
 • 3010

Ay Burçları Hesaplama

Burç hesaplamaları günümüzde sıklıkla gerçekleştiriliyor. Peki, Ay burcunuzu nasıl hesaplarsınız?


Burç hesaplamaları günümüzde sıklıkla gerçekleştiriliyor. Bu burç hesaplamaları gerçekleştirilirken önceleri yalnızca güneş burcuna bakılırken günümüzde artık pek çok değişkene bağlı olarak farklı burçların hesaplama işlemleri gerçekleştiriliyor. Hesaplanan bu burçlardan bir tanesi de Ay burcu oluyor. Peki, Ay burcunuzu nasıl hesaplarsınız?

Ay burcunu hesaplayabilmek için öncelikle doğum bilgilerini tam olarak bilmek gerekiyor. Basit bir burç hesaplama mantığının yanı sıra doğum haritasında bulunan başta Ay burcu olmak üzere farklı burçların hesaplanabilmesi için doğum tarihi, saati ve yerinin bilinmesi gerekmektedir. 

Ay burcumuz kişiliğimize dair pek çok bilgiyi içerir. Bu bilgilerin düzgün ve tutarlı bir şekilde yorumlanabilmesi için Ay burcu hesaplama işlemini gerçekleştirmek gerekir. Aynı zamanda bu hesaplama sonucunda farklı burçların bilgilerine ulaşmak da mümkün olmaktadır. Duygusal olarak verdiğimiz reaksiyonları ve iç dünyamızı anlamlandırabilmek için ise Ay burcumuzu incelememiz gerekmektedir. 


Ay Burcu Neyi Anlatır?

Ay burcumuz kişiliğimize dair ve duygusal iç dünyamıza dair pek çok bilgiyi temsil eder. Özellikle duygusal dünyamıza dair bilgiye sahip olmak adına ay burcumuzu incelememiz gerekmektedir. Ay burcumuz bizlere en içsel duygularımızı ve en karanlık duygusal yanımızı anlatmaktadır. 

Ay burcu sayesinde kişinin dışarıya karşı gizlemiş olduğu karanlık yüzü ortaya çıkmaktadır. Bu burç sayesinde hem kendimizin hem de karşımızdakinin tam kişilik analizini yapabilmek ve gerçek duygu düşüncelerini anlayabilmek mümkün olmaktadır. 

Ay burcumuzun bize anlattığı pek çok şey bulunmaktadır. Bu burç sayesinde özellikle ikili ilişkilerimizdeki en gizli duygularımızı anlamlandırmak ve ilişkilerimizi iyileştirmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle ay burcumuzun hesaplanması son derece önemlidir. Ay’ın bulunduğu burca bağlı olarak da barındırdığı anlamlar farklılık göstermektedir. 

Ay akrepte oldukça rahatsızken, terazi, boğa ve balık burçlarında çok daha rahat olduğu görülmektedir. Ay asıl bu burçlarda yücelerek kişilere olumlu etkiler vermektedir. Ay koç burcu bazında ise ilgi odağı olmayı ister. Bu ve bunun gibi daha farklı pek çok etki kişilerin ay burçlarına göre değişiklik göstermektedir.


Ay Burcu Nasıl Hesaplanabilir?

Ay burcunu hesaplayabilmek için ay burcu hesaplama modülü gerekmektedir. Bu modül içerisinden kolaylıkla Ay burcu hesaplanabilmektedir. Aynı zamanda doğum haritası hesaplama modüllerinden de hem Ay burcunu hem de diğer gezegenlerin burcunu öğrenmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle Ay burcunu hesaplamak isteyen kişilerin bu tipte bir modülü veya linki tercih etmesi gerekmektedir. 

Hesaplayıcıya doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri bilgilerinin girilmesi durumunda Ay burcu hesaplanabilmektedir. Bu bilgileri Ay burcu hesaplayıcı yerine doğum haritası hesaplayıcı içerisine girerek bütün harita bilgilerine ve konumlarına dair bilgi sahibi olunabilmektedir. 


Ay Burcunu Hesaplamak Ne İşe Yarar?

Ay burcunu hesaplayarak duygusal iç dünyamıza ışık tutmamız ve karanlıkta kalmış duygu düşüncelerimizi açığa çıkartmamız mümkün olmaktadır. Ay burcunu hesaplamak özellikle ikili ilişkilerinizde kurtarıcı rolü oynayabilmektedir. 

Ay burcunu hesaplamak isteyen kişilerin hesaplama modülüne tıklaması yeteri olmaktadır. Ay burcunu hesapladıktan sonra bu burcu ve etkilerini yorumlayabilmek için de yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Alanda yeteri kadar bilgi sahibi olamadan yorum yapmak ve tutarlı açıklamalarda bulunmak mümkün olmayacaktır.

Siz de tutarlı ve düzgün bir şekilde Ay burcunuzu açıklayabilmek ve genel doğum haritanız, astroloji üzerine daha kapsamlı bilgi sahibi olabilmek için sizlere özel hazırlamış olduğumuz Astroloji Eğitimi’mizi alabilirsiniz. Bu eğitim sayesinde burç özellikleri ve ilgili diğer astrolojik konular hakkında çok daha kapsamlı bilgiye sahip olarak uzmanlaşabilirsiniz. Aynı zamanda alanda ilerlemek ve astroloji eğitmeni olmak istemeniz hâlinde de Astroloji Eğitmenliği Eğitimi’ni alabilirsiniz. 

Oldukça kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş sağlayarak bu kaliteli eğitimlerimizi almanıza olanak tanıyoruz. Siz de bur fırsatı kaçırmayın ve astroloji hakkında derinlemesine bilgi sahibi olarak hem kendi haritanızı yorumlayın hem de farklı kişilerin haritalarını yorumlama yetisine sahip olarak bu alanda uzmanlaşın!


Ay Burcunun Konumları Ne Anlatır?

Ay burcunun yüceldiği ve alçaldığı burçlar bulunmaktadır. Astrolojide kavuşum, verteks, sekstil gibi farklı pek çok kavrama bağlı olarak Ay burcunun da konumu ve vermiş olduğu etkiler farklı olmaktadır. 

Bu konumları yorumlayabilmek ve Ay burcunun bulunduğu burca göre yorum yapabilmek için astroloji alanında yetkinleşmek gerekir. Bu sayede haritayı net ve tutarlı bir şekilde yorumlayabilirsiniz. Siz de bu bilgilere ve daha fazlasına sahip olmak, aynı zamanda sertifika sahibi olarak astroloji alanında uzmanlaşmak için vermekte olduğumuz Astroloji Eğitimi’mizi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra size önerebileceğimiz eğitimler şu şekildedir:


Ay Burcunun Yorumlanması

Ay burcu hesaplandıktan sonra merak konusu olan bir diğer durum ise ay burcunun nasıl yorumlanacağıdır. Ay burcunu doğru bir şekilde yorumlayabilmek için takip edilmesi gereken belli başlı adımlar bulunur. Öncelikle doğrum haritasını okuma ve yorumlama noktasında donanımlı olmak ve yeterli bilgiye sahip olmak bu yorumlama sürecindeki en önemli konudur. Doğduğunuz anda gökyüzünde Ay'ın olduğu konuma bağlı olarak hesaplanan Ay burcunun duygusal anlamda önemi son derece büyüktür. 

Ay burcunun doğru yorumlanması kişinin gizli kalmış iç dünyasına ve saklı duygularına eğilebilmek için son derece önemlidir. Ay burcumuz iç dünyamızı, duygusal gizlediklerimizi, psikolojik durumumuzu ve hissettiğimiz duyguların bizler üzerindeki tesirlerini anlamayı sağlar. Aynı zamanda ay burcumuza bağlı olarak duygusal dünyamızı en kadar dışarıya açtığımız ve ne kadar duygusal olduğumuz konularında da fikir sahibi olabilmemiz mümkündür. Doğum haritanızı açın ve siz de Ay burcunuzu bulun! Duygusal anlamdaki etkileri anlamlandırma noktasında bunun büyük etkisi olacak.

Ay burcunu hesapladıktan sonraki adım ne peki? Elbette Ay burcunu hesaplamak! En az Güneş burcu kadar etkili olan, haritadaki önemli noktalardan biri olan Ay burcunu hesaplamanın size pek çok faydası olacak. Ay burcunu doğru bir şekilde yorumlayabilmek için ise öncelikle bu alanda bilgi sahibi olmak gerek. Peki, ay burçlarının konumlara göre etkileri nelerdir?


Ay Burcunun Konumlara Göre Etkisi

Ay burcumuzun bulunduğu konuma ve burç grubuna bağlı olarak aldığımız etkiler de farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak burç gruplarında ay burcu etkileri şu şekildedir:

 • Ay Koç: Mars tarafından yönetilen ve yakıcı ateş grubu burçlar arasında yer alan koç burcu, Ay konumuna yerleştiğinde kişiye özgüven ve yıkıcılık verebilir. İç dünyası çalkantılı olan ve fevri atılımlara meyilli olan koç burcunun etkileri duygusal dünyaya da yansır ve bu noktada duygusal anlamda bazı zorlanmalar başlayabilir. Ay burcu koç olan kişiler genel itibari ile dürtüsel, inatçı ve tutkulu kişiliklere sahiplerdir. Duygusal olarak kendilerini açıklayamadıkları noktalarda anlaşılmayı beklerler. Ayrıca bu burç grubu aşkta en gözü kara olan ve risk almaktan çekinmeyen burçlar arasında yer almaktadır. 
 • Ay Boğa: Aşkın ve güzelliğin gezegeni olarak görülen Venüs tarafından yönetilen boğa burcunun Ay konumundaki etkileri genel itibari ile olumlu yorumlanır. Ay burcunun yükseldiği burçlardan biri olan boğa burcunda, duygusal dünyada sakinlik ve hayattan alınan zevkin büyüklüğü gibi etkiler bulunur. Sanatsallığa ve duygusallığa yakın olan burçlardan biri olan boğa burcu duygusal anlamda ve özellikle aşkta nezaketi ve sadakati de barındırır. 
 • Ay İkizler: İyi bir izlenimci ve çözümleyici olmaya katkı sağlayan burç konumlarından birisi de Ay ikizler burcudur. Yalnızca konuşma yoluyla karşısındakini çözümleyebilme yeteneğine sahip olan Ay ikizler burcu insanları, duygusal dünyalarında biraz dengesiz ve kararsız olabilmekle birlikte genellikle hayattan zevk almayı bilen insanlardır. 
 • Ay Yengeç: Duygusal anlamda son derece derinlikli olan yengeç burcunda Ay yükseldiğinde bu kimi zaman toksik bir etki de oluşturabilmektedir. Genellikle geçmişe bağımlı olma ve nostaljik tercihlerde bulunma eğilimi bu burç grubunun görülebilen en yoğun etkileridir. Aynı zamanda aşırı bağlanma ve duygusal olarak saplantıya düşme eğilimi de bu burç grubunda görülen etkilerdendir.
 • Ay Aslan: Doğuştan liderlik özelliğini barındıran aslan burçlarının Ay burcunda yücelmesi, riski ve atılımcı ruhu da beraberinde getirir. Rekabete dayalı bir hayat mottoları olan aslanları mutlu eden şeylerin pek çok egolarına hizmet etmektedir. Özellikle duygusal olarak tatmin olmuş hissetmek için başkalarına yardım ederek egolarını doyurma eğilimleri bulunur. Egolarına bu denli bağımlı olan aslan burçlarının onlara ters olabilecek bir hareket görmeleri halinde ise olumsuz tavırlarını ortaya koymaları an meselesi olmaktadır. 
 • Ay Başak: Merkür tarafından yönetilen ve doğuştan bir analizci olan Ay başak burcu, duygusal anlamda da son derece titizdir. Genellikle az ve öz insanı çevresinde bulundurmayı uygun gören Ay başak burcunu en çok düzen ve kontrol mutlu eder. Bu burç grubunun duygusal olarak tatmin olması için de mantığa uygun ve çıkarlarına olacak davranışlarla çevrelenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu burç grubu dramadan uzak durarak da duygusal tatmini sağlarlar. 
 • Ay Terazi: Doğal auraları ve çekicilikleri ile bilinen Ay terazi burçlarının duygusal dünyaları kendi içinde dengesiz olabilse de dışarıya her zaman dengeli bir görünüş sergileme eğilimleri vardır. Onları mutlu eden şey genellikle ikili ilişkilerde karşı tarafı şımartmak ve özel hissettirmektir. 
 • Ay Akrep: Ay akrep burcunda oldukça derin ve tutkulu bir iç dünyasını simgelemektedir. Yoğun duyguları ve bu duyguları uçlarda yaşamayı temsil eden Ay akrep, saplantıya meyilli burç gruplarının başında gelmektedir. Son derece derin bir iç dünyaları olsa da Ay akrep burçları gizliliğe son derece önem vererek genellikle duygularını kendi içlerinde yaşamayı tercih ederler. 
 • Ay Yay: Oldukça neşeli ve eğlenceli burç grupları arasında yer alan yayların Ay burcundaki ana etkisi optimistliktir. Duygusal anlamda genellikle iyiliği ve iyi olasılıkları değerlendirerek hareket eden Ay yay burçları herhangi bir tehdit karşısında ise ani saldırılarda bulunabilirler. Adeta okun yayda gerilmesi gibi çabuk gerilme eğilimleri vardır. 
 • Ay Oğlak: Ay burcu oğlakların kişinin kendisine karşı dahi sabırlı olmasını gerektiren bir iç dünyaları bulunmaktadır. Genellikle çalışkan ve hedef odaklı olan Ay oğlakları iş hayatında başarılı olmak ve verimli bir şekilde çalışmak duygusal olarak tatmin eder. Sanılanın aksine oldukça duygusal olabilseler de bu oğlak burcunun donukluğu ile birleşince dışarıya duygusal anlamda pek bir şey yansıtmamayı tercih ederler. 
 • Ay Kova: Oldukça orijinal bir iç dünyasına sahip olan Ay kovaları özgünlük ve kreatiflik mutlu eder. Duygusal dünyalarında keskin olan kovalar sanılanın aksine her zaman sakin değillerdir. Onların duygusal anlamda olumsuz yönleri ise dengesizlik ve kararsızlıktır. Çevrelerinde genellikle güvenilir insanları bulundurmaya özen gösterirler. Duygusal anlamda onları en çok etkileyen konu savunmasızlık hissidir. Bu nedenle yakın çevrelerinde az kişi bulundurma eğiliminde olurlar. 
 • Ay Balık: Hayalperest Neptün’ün doğasına uygun bir şekilde duygusal anlamda devamlı hayallere dalıp giden Ay balık burçları, son derece duygusal insanlardır. Pek çok burç grubunun aksine Ay balık burçları duygusal iç dünyalarını dışa yansıtmaktan da çekinmezler. Duygusallığı abartma eğilimi bulunan bu burcun en olumsuz özelliği ise bazen duygularını birer silah olarak kullanmaları ve fazlasıyla hayallere dalarak hareket etmeleridir. Bu nedenle Ay balık burçlarının hayal ve gerçek arasında devamlı bir ayrım yaparak gerçeğe odaklı kalması gerekmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.