Astrolog Nasıl Olunur?
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 20 Ağustos 2022
  • 4316

Astrolog Nasıl Olunur?

Astrolojide önemli olan tutarlı yorumlar okuyabilmek için doğru bir astrolog bulmak. Peki astrolog nedir ve nasıl olunur?


Günümüzün en sık konuşulan ve yakından takip edilen konularından bir tanesi de astroloji. Özellikle çoğunluğu kadınlardan oluşan büyük bir kitle tarafından günden güne her değişimin takip edildiği astrolojide önemli olan tutarlı yorumlar okuyabilmek için doğru bir astrolog bulmak. Peki astrolog nedir ve nasıl olunur?

Astrolog; astroloji bilimi ile ilgileneni gökyüzü olaylarına bakarak öngörülerde bulunan kişilere denmektedir. Astrolog olabilmek için öncelikle yıldız haritaları ve genel astroloji bilimi hakkında fikir sahibi olmak gerekir. Meslek olarak sürdürülebilecek olan astrologluğu yapabilmek için ise astroloji eğitimi almak gerekiyor. 

Astrolog olduktan sonra çok daha nitelikli hâle gelebilmek ve alana daha hakim olabilmek için ileri seviye eğitimlere katılarak kişinin kendini geliştirmesi de mümkün oluyor. En çok araştırılan konulardan bir tanesi de astrolog olmak için hangi bölüm okunur, oluyor. 

Astrolog olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümleri yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olsa da bu işi yalnızca üniversite eğitimi alanlar yapmıyor. Aksine yükseköğretimden uzak, kendi deneyim ve aldığı bağımsız eğitimlerle de astrolog olanlara rastlanabiliyor. Özellikle hazırlamış olduğumuz ve alanında uzman astroloğumuzun verdiği Astroloji Eğitimi’ni alan pek çok katılımcımız da bulunuyor. 


Astrolog Kime Denir?

Astrolog olmak isteyen kişilerin yanı sıra konuya uzak kalmış ve astrologların tam olarak ne iş yaptıklarını merak eden bir kesime de rastlanabiliyor. Bir kimseye astrolog diyebilmek için astroloji alanında uzmanlaşmış ve yeterli bilgiye erişmiş olması gerekiyor. 

Kaliteli bir astrolog olabilmek için konu üzerine eğitim veren güvenilir bir eğitim kaynağından faydalanmak gerekiyor. Özellikle bu noktada vermiş olduğumuz astroloji eğitiminden faydalanarak sizler de astrolog olma yolunda önemli bilgilere sahip olabilirsiniz. Eğitimimiz ile astroloji alanında yetkinleşmeniz ve ilerleme kaydetmeniz de mümkün olacak. 

Bir kişiye astrolog diyebilmek için öncelikle kişilerin astroloji alanında donanımlı olması ve yeterli eğitimleri almış olması gerekiyor. Kişilerin resmi olarak astrolog onayını aldıktan sonra danışmanlık hizmetleri vermesi ve danışanlarına ilgili alanlarda öngörülerde bulunması mümkün oluyor. 

Astrologlar hakkında bilinen bir yanlışa bağlı olarak astrologların kişinin geleceği hakkında yorum yaptığı söyleniyor. Bu aslında son derece yanlış bir algı. Astrologlar kişilerin geleceklerine dair olabilecek ihtimalleri ve olması muhtemele olayları hartalar üzerinden yorumlasa da gelecek hakkında net bir bilgi veremiyor. 


Kimler Astrolog Olabilir?

Astroloji alanında yetkinleşmek isteyen ve kendini geliştirmeye açık olan herkesin astrolog olma imkanı bulunuyor. Astrolog olabilmek için kişilerin kendilerini geliştirmeye açık olması da son derece önemli. Astroloji oldukça geniş ve kapsamlı bir bilim dalı. Bu sebeple de astrolog olmak isteyen kişilerin doğru bir süreç yönetimi ve öğrenme arzusuyla hareket etmesi büyük önem taşıyor. 

Astrolog olmak isteyen kişilerin alana dair detaylı bilgi birikimine sahip olduktan sonra astrolog unvanını alıp danışmanlık verme imkanı bulunuyor. Gezegenlerin kişilerin üzerindeki etkisini, gökyüzü olaylarının sonucunda ortaya çıkan durumları ve genel olarak burçların oluşumu ve yaptığı açılarla etkilerini astrologların yorumlaması bekleniyor. Bu nedenle de bu alanlarda detaylı bilgiye sahip olan kişilerin astrolog olma yolunda ilerlemesi mümkün oluyor. 


Astroloji Bir Bilim Dalı Mıdır?

Astroloji gökyüzü ile bağlantılı sürdürülen bir bilim dalı olarak anılıyor. Aslında bir kesim astrolojiyi bilim dalı olarak görmese de belli bir kesim ise tam aksini yani astrolojinin bir bilim dalı olduğunu savunuyor. Bu noktada henüz bir uzlaşmaya varılmamamış olsa da büyük bir çoğunluk astrolojinin bir bilim dalı olduğunu savunuyor. 

Gökyüzünde yer alan gezegenlerin ve gök cisimlerinin etkilerine dayalı yapılan gözlemler ve açıklamalarla yürütülen astroloji, aslında astronomi ile de sıklıkla karıştırılıyor. Astronomi de uzay ve gök cisimleri üzerine bir alan olduğu için astroloji ile ikisinin karıştırılması neredeyse kaçınılmaz görülüyor. Bu noktada ise öncelikle bu iki kavram arasındaki farkı ayrıştırmak gerekiyor. Astronomi yıldız ve gezegenler üzerine kurulu ve daha çok sayısala odaklı bir bilim dalı olarak görülürken astroloji ise daha çok sabit gök cisimlerinin sözelleştirilerek etkilerinin incelenmesine dayanıyor. 

Astroloji bir bilim dalı mı yoksa bir eğlence alanı mı tartışması sıklıkla tartışılsa da kaynaksal olarak bakıldığında astrolojinin bir bilim dalı olduğu yorumu getiriliyor. 


Astrolojinin Kaynağı Nedir?

Astrolojinin kökeni oldukça eski tarihlere dayanıyor. Bu alanın tarihçesi incelendiğinde milattan önceki süreçte dahi insanlığın gökyüzünü ve gökyüzündeki olayları kendileri ile bağdaştırarak anlamlandırmaya çalıştığı görülebiliyor. Bu nedenle astrolojinin ilk olarak nereden çıktığına dair net bir yorum yapmak mümkün değildir. 

Astrolojik araştırmalara bakıldığında astrolojinin gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olsa da asıl doğuş noktası ve ana gelişimi hakkında birbirinden farklı pek çok efsane bulunuyor. Bazıları astrolojinin doğuş aşamalarını dinlere dayandırırken bazıları ise insanın dünyayı anlamlandırma çabasına dayandırıyor. Bütün bu efsanelerde ise tek bir ortak nokta var: astrolojinin insanla olan yakın ilişkisi. 

Astrolojinin insanla olan yakın ilişkisini öğrenmek ve gökyüzü etkilerine bağlı olarak astrolojik yorumlamalar nasıl yapılır öğrenmek için sizler de Astroloji Eğitimi’mizi alabilirsiniz. Ayrıca astroloji alanında başkalarını eğitmek ve onların gelişimine katkı sağlamak için de Astroloji Eğitmenliği Eğitimi’mizi almanız mümkün. Böylece sizler de etkili bir şekilde astroloji alanında nasıl çalışılacağını öğrenebilir ve başkalarının bu alanda gelişimine önayak olarak astroloji alanındaki gelişimlere katkı sağlayabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.