5 Mayıs 2023 Ay Tutulması Etkileri
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 05 Mayıs 2023
  • 348

5 Mayıs 2023 Ay Tutulması Etkileri

Bugün itibariyle gerçekleşecek olan Ay tutulması etkileri astroloji severler tarafından büyük bir merakla araştırılıyor!


Bugün itibariyle gerçekleşecek olan Ay tutulması etkileri astroloji severler tarafından büyük bir merakla araştırılıyor! Astrolojinin gökyüzünün dengesi ile olan bağı, hemen herkes tarafından biliniyor. İşte bu tutulma ile burçları bekleyen olası etkiler...

14 derece akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasının burçlara etkisi sıklıkla tartışılmakta. Bu tutulmanın teması genellikle hayal kırıklığı, yüzleşmeler ve ölüm sonrası doğum üzerine olacak. 

2023 yılının ilk Ay tutulması 5 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek. Bu tutulmanın burçlara genel olarak ise negatif etkiler verebileceğini görmekteyiz. Hayatlarda yaşanan bazı sarsıcı olaylar, kavgalar veya problemler bu tutulma ile burçları etkisi altına alabilir. 

Hayal kırıklığını simgeleyen bir konumda gerçekleşecek tutulmanın takıntıları artıracağı, şüphelenilen durumların gerçeklerini açığa çıkaracağı da yapılabilecek yorumlar arasında yer alıyor. 

Bu tutulmanın şanssızları ise nispeten akrep, kova, aslan ve boğa burçları olmuş durumda. Özellikle zihinsel anlamda zorlanan hu burç gruplarının dışarıdan son derece sakin göründüğü fakat içlerinde çığlık çığlığa oldukları yorumu yapılabilir. Yengeç burçları da bu tutulmadan yoğun etkilenenler arasında yerini alıyor. 

Ev değişiklikleri, yurt dışı seyahatleri de bu dönemde görülebilecek etkili değişimler arasında yer almakta. Elbette bu tutulmanın toplumsal etkileri de görülüyor. Yeniden yıkılan ve kurulan bir düzenin inşası, bu tutulmanın etkilerinden geçiyor. Mevcut düzende bozulmalara, karışıklıklara ise dikkat etmek gerekiyor. Ay tutulması burçları nasıl etkileyecek, sorusunun yanıtını az çok bulduk. Peki, saat kaçta Ay tutulması meydana gelecek?


Ay Tutulması Saat Kaçta?

Gün içerisinde Ay tutulması olacağını öğrenen kişilerin sık sordukları sorulardan birisi de Ay tutulması saat kaçta gerçekleşecek? oluyor. Peki, 5 Mayıs 2023 tarihindeki Ay tutulmasi saat kaçta gerçekleşecek. 

Saat 18.14 te başlayacak olan Ay tutulması için geri sayım başlatılmış durumda. 2023 Ay tutulmasının etkileri, burçları nasıl etkileyeceği büyük merak konusu ve gündem olmuş durumda.

Boğanın Merkür retroda olması da tutulmayı bizler için daha da zorlu hâle getiriyor.  Fiziksel ve ruhsal sağlığımıza dikkat etmemizi gerektirecek tutulma aynı gün 22:32'de sona erecek. Fakat elbette ki tutulmanın etkileri önümüzdeki 6 ay boyunca devam edecek. 


Ay Tutulması Türkiye'den Görülecek Mi?

Ay tutulmasına dair en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Ay tutulmasının nerelerden görülebileceği. Peki, 5 Mayıs Ay tutulması nerelerden görülecek?

Ay tutulması; Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antarktika gibi bölgeleri etkisi altına alacak. Türkiye'den kısmi olarak gözlemlenebilecek olan Ay tutulması, akrep burcunun 14 derecesinde gerçekleşecek. 

Ay, sabit yıldız Zuben el Genubi ile, Güneş ise Menkar yıldızıyla kavuşumda olacak. Bu tutulma, yarı gölgeli Ay tutulması olarak gözlemlenebilecek. 


Yarı Gölgeli Ay Tutulması Nedir?

Yarı gölgeli ay tutulması, Dünya'nın Güneş ile Ay arasına girdiği zaman meydana gelen bir olaydır. Ay'ın Dünya'ya daha uzak olan kısmı, Dünya'nın gölgesinin daha hafif olduğu bölgesine girer. Bu nedenle, Ay'ın sadece bir kısmı gölgede kalır ve tutulma tam bir gölgeli tutulma değildir.

Yarı gölgeli ay tutulması, gölgeli ay tutulmasına kıyasla daha az belirgin ve daha az görkemlidir. Ay'ın yalnızca bir kısmı gölgelenir, bu nedenle Ay'ın yüzeyinin sadece bir kısmı karanlık kalır. Ay, Dünya'nın gölgesinin daha hafif olduğu bir bölgeden geçtiği için genellikle yarı gölgeli ay tutulmaları, Ay'ın normalden biraz daha soluk görünmesine neden olur. Ancak yine de, bu olay gözlemlemek için ilgi çekici bir fırsattır ve çıplak gözle veya teleskopla izlenebilir.

Yarı gölgeli ay tutulması, tam bir gölgeli ay tutulmasından daha yaygın olarak meydana gelir ve Dünya'nın gölgesinin Ay'ın yüzeyine düşmediği dolunay döneminde gerçekleşir. Bu nedenle, yarı gölgeli ay tutulmaları, tam gölgeli ay tutulmaları kadar nadir değildir.


Astroloji Eğitimi Ne İşe Yarar?

Astroloji eğitimi, bir kişinin astrolojiyi anlaması ve uygulaması için gereken bilgi, beceri ve teknikleri öğrenmesini sağlar. Astroloji, bir kişinin doğum haritası veya burç haritası gibi göksel etkilerin bir yansıması olarak kabul edilen sembolik bir dil kullanır. Astroloji eğitimi, bu sembolik dilin anlaşılmasına ve yorumlanmasına yardımcı olur.

Astroloji eğitimi, bir kişinin kendini ve başkalarını daha iyi anlamasına ve anlamlandırmasına yardımcı olabilir. Kişisel astroloji eğitimi, doğum haritası yorumlaması gibi konularda daha derin bir anlayışa sahip olmak için bir kişiye yardımcı olabilir. Bu, bir kişinin kişisel özelliklerini, becerilerini ve zayıflıklarını tanımlamasına, hayatının farklı dönemlerinde karşılaşabileceği zorlukları anlamasına ve doğru kararlar vermesine yardımcı olabilir.

Ayrıca, astroloji eğitimi birçok farklı sektörde kullanılabilir. Örneğin, astroloji eğitimi, danışmanlık veya terapi alanında çalışan profesyonellere, müşterileri ile daha iyi çalışmaları ve onları daha iyi anlamaları için farklı bir bakış açısı sunabilir. Astroloji ayrıca, işletme ve finans alanında da kullanılabilir. Burada, astroloji, bir kişinin veya bir şirketin gelecekteki performansını ve fırsatlarını tahmin etmek için kullanılabilir.


Sonuç

Siz de bütün bu tutulmaların burçlar üzerindeki etkilerini izleyebilmek, gökyüzü gözlemleri hakkındaki en güncel yorumları yapabilmek için durmayın ve Astroloji Eğitimi'mizi alın! Bu eğitim sayesinde siz de son derece etkili bir şekilde astrolojik yorumlarınızı gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik, astrolojiye dair en merak edilen noktaları da bu eğitim sayesinde çözümleyebileceksiniz. 

Astrolog olmak için siz de durmayın ve Astroloji Eğitimi'mize katılın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.