5 Canva Hilesi
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 03 Mayıs 2023
  • 882

5 Canva Hilesi

Canva, özellikle de tasarıma ve sosyal medya yönetimine yeni başlayan kişilerin kullandığı bir uygulama olarak önümüze çıkar.


Canva, özellikle de tasarıma ve sosyal medya yönetimine yeni başlayan kişilerin kullandığı bir uygulama olarak önümüze çıkar. Sık kullanılan bu programa dair de merak edilen pek çok nokta bulunmaktadır.

Canva'nın milyonlarca kullanıcısı olsa da özellikle de programla ilk kez tanışan kişilerin bilmedikleri bazı noktalar vardır. İşte sizler için derlediğimiz, Canva içerisindeki 5 hile!


* Ücretsiz Özgeçmiş Oluşturabilirsiniz!

Canva üzerinden CV oluşturmayı bilenler elbette olabilir, fakat farklı tasarım şablonları olduğu gibi kendinize özel bir şablon oluşturarak da CV oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Pek çok site oluşturulan cv için ücret talep ederken Canva üzerinden bunun ücretsiz yapılabiliyor olması da son derece dikkat çekici bir noktadır.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilebilen bu özellikte Canva Premium Apk ile daha farklı ve kilitli tasarım ögelerini kullanarak çok daha profesyonel bir sonuç almanız da mümkündür. Ancak standart bir cv ve basit bir tasarım benim için yeterli diyenlerin canva nın bu özelliğinden faydalanması için bir üyelik oluşturmasına dahi gerek olmaması önemli bir avantajdır.

Ücretsiz cv oluşturulabilecek siteler ve cv oluştururken dikkat edilmesi gerekenler hakkında daha detaylı bilgi için ayrıca tıklayınız.


* Logo Tasarlayabilirsiniz!

Logo tasarlamak, grafik tasarım alanında sık sık karşılaşılan bir görevdir. Bu noktada sanat ve tasarımı destekleyici bir program bulmak ve kreatif bir şekilde logo oluşturmak da bir hayli zordur. İşte bu noktada yardımcı olan canva, logo hazırlama süreçlerinizi de daha kolay ve hızlı bir hâle getiriyor.

Canva, temelde sosyal ağlar için tasarım oluşturmak üzerine kullanılsa da bu tip tasarımlarda da önemli destek sağlaması son derece önemlidir. Bir markanın kimliği olacak logo, aynı zamanda kreatif de olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için kullanılacak olan tasarım uygulamaları arasında kullanıcı arayüzü en uyumlu olanlardan biri de Canva'dır.

500 den fazla yazı tipi stiline, tasarıma, vektöre ve stok görsele ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz Canva üzerinden sizler de kolaylıkla logolarınızı tasarlayabilirsiniz.


* Videolarınızı Ücretsiz Olarak Mp4'e Dönüştürebilirsiniz!

Videolarınızın formatını ücretsiz olarak ve son derece hızlı şekilde dönüştürmek isterseniz Canva tam sizlik! Tasarım yapmak için ihtiyacınız olan bütün imkanları sunmakta olan Canva pro apk, videolarınızı dönüştürmenizde de size yardımcı olacak. Bu noktada videolarınızı ilgili mecralara yüklemek için de avantaj elde edeceksiniz.


* PDF Düzenleme Aracı ile Belgelerinizde Düzenleme Yapıp Farklı Formatlara Geçirebilirsiniz!

Özellikle farklı formatlardaki içeriklerin düzenlenmesi ve pdf içeriklerin güncellenmesi sıkıntı çıkartmaktadır. Bu noktada Canva önemli avantaj sağlamaktadır.

Sosyal medya gönderilerinize olduğu kadar belgelerinize de katkıda bulunan bu programda pek çok içeriği sorunsuz şekilde düzenleme imkanı da edinmiş olacaksınız.


Siz de Canva hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve bütün bu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız Canva Eğitimi'miz tam size göre! Durmayın ve siz de eğitiminizi alarak bu programda uzmanlaşın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.