Çalışmalardan Daha Çok Verim Almanın 5 Yolu
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 20 Ekim 2022
  • 547

Çalışmalardan Daha Çok Verim Almanın 5 Yolu

Hayatımızın farklı pek çok noktasında çalışmakta veya bir şeylere odaklanmakta zaman zaman zorluk çekebildiğimiz bir gerçek. Bu durum nasıl önlenir?


Hayatımızın farklı pek çok noktasında çalışmakta veya bir şeylere odaklanmakta zaman zaman zorluk çekebildiğimiz bir gerçek. Bu anlarda çalışmalarımızdan başarı elde edebilmek için belki de sarf etmemiz gereken bütün eforu harcayamıyoruz bile. Peki, bu durumun önüne nasıl geçebiliriz?

Bazen kafamızın dolu olmasına bazen çok yorulmamıza bazen de stres gibi negatif duygulara bağlı olarak çalışmalarımızdan bir türlü istediğimiz sonuçları alamayabiliriz. Bu noktalarda daha fazla verim alabilmek ve daha etkili bir şekilde çalışabilmek için ise uygulayabileceğimiz bazı etkili adımlar bulunmakta.

Hayatımızda başarı elde etmeyi ve başarılarımızla anılmayı hepimiz isteriz. Bu anlarda başarımızı artırabilmek ve etkili bir şekilde çalışma sergileyebilmek için ise yapmamız gereken en önemli şey verim almaya odaklı kalarak etkili bazı adımları uygulamaktır. Peki, çalışmalarımızdan daha fazla verim almamızı mümkün kılacak olan adımlar nelerdir? Gelin birlikte bir bakalım…


  • 1. Planlı ve Programlı Bir Şekilde İlerleyin

Planlı ve programlı bir şekilde hareket etmek her zaman için önemli başarılar elde etmemizi sağlamaktadır. Etkili bir şekilde çalışma sergileyebilmenin yolu plan program yaparak ilerlemek ve bu programa sadık alarak hareket etmektir. Programlı bir şekilde çalışmanın genel iş hayatına katkıları son derece fazla olmaktadır.  Bunun yanı sıra zamanı etkili yöneterek ilerleyebilmek için de Zaman Yönetimi Eğitimi'mizi alabilirsiniz!


  • 2. Düzenli Bir Şekilde Uyuyun 

Düzenli bir şekilde uyumanın da veriminizi artırmada şaşırtıcı derecede büyük bir etkisi bulunmaktadır. Uykumuzu alamadığımız zamanlarda hepimizin odağının biraz kaydığını ve rahat çalışamadığımızı biliyoruz. Bu noktada etkili bir şekilde çalışabilmek ve verim alabilmek için düzenli uyku uyumaya ihtiyacımız olduğunu anlamamız mümkün. 

Bir çalışma sırasında modumuzu düşürmemek, uykusuzluk nedeniyle çabucak yorulmamak için gece dengeli ve düzenli uyku uyumuş olmamız gerekiyor. Bu noktada doğru bir uyku düzeni benimseyemezsek işlerimizin de aksaması ve gün içerisindeki enerji düşüklüğümüz kaçınılmaz oluyor.


  • 3. Günlük veya Ajanda Tutun

Günlük veya ajanda tutmak pek çoğumuz için her zaman yapılabilir ve takip edilebilir bir şey gibi durmasa da bu alışkanlıkları edinmemiz işlerimizi ne ölçüde yaptığımızı, hangi saat aralıklarında ve günlerde daha verimli olduğumuzu tespit edebilmemiz için büyük önem taşıyor. Ajanda içerisine yaptığımız işleri sırasıyla, günleriyle ve saat aralıkları ile yazmamız uzun vadede ne kadar işi ne kadar süre içerisinde hallettiğimizi anlamada son derece etkili oluyor.

Günlük tutmanın verimi artırmak ile ne gibi bir ilgisi olabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Günlükler, genellikle duygularımızı aktardığımız ve gün içerisinde bizleri etkileyen olayları not aldığımız defterlerdir. Bu noktada verimi artırabilmek açısından günlüklerinizi inceleyerek veriminizi düşüren durum ve olayları tespit edebilir ve bu noktalardan uzak durarak modunuzu ve veriminizi daha yüksek bir seviyede tutabilirsiniz. 


  • 4. Zinciri Kırma Metodu Uygulayın 

Bir şeyi alışkanlık haline getirmek için o şeyi 21 gün yapmak gerekir kuralını belki de hepimiz duymuşuzdur. Bu kuralı doğru bir şekilde uygulayabilmek için yapılması gereken en etkili şey zinciri kırma metodunu uygulamaktır. 

Zinciri kırma metodu, özellikle son yıllarda yaygınlaşmış olan ve sıklıkla da kullanılmaya başlanmış bir metottur. Bu metodun işlemesindeki en önemli etken sembolik olarak iç içe geçen zincirlerin çeşitli uygulamalar aracılığı ile görülebilir olmasıdır. Siz de zinciri kırma metodunu uygulayarak başarı yüzdenizi ve işlerinizden almış olduğunuz veriminizi artırabilirsiniz. 


  • 5. Meditasyon Yapın

Meditasyon yapmak, kafamızı toplayabilmek ve ruh halimizi dengeleyerek stabil bir ruh haline geçiş yapabilmek için yapabileceğimiz en etkili şeylerden bir tanesidir. Bu noktada meditasyonu nasıl yapacağınıza dair bilginiz yoksa Eğitim Kutusu olarak vermekte olduğumuz Meditasyon Eğitimi’mizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede sizler de kolaylıkla ruh halinizi dengelemeyi ve böylece de veriminizi artırmayı mümkün kılabileceksiniz!

Siz de veriminizi artırmak ve çok daha etkili bir şekilde işlerinizi halledebilmek için önerilerimizi dikkate alabilir ve bu sayede de kolaylıkla iş hayatında da eğitim hayatında da öne çıkabilirsiniz. Çok daha verimli bir şekilde çalışmak ve harcadığınız efordan maksimum fayda sağlayabilmek için durmayın ve siz de bu son derece etkili 5 adımı uygulayın! Aradaki farkı kendiniz göreceksiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.