20 Nisan Güneş Tutulması
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 18 Nisan 2023
  • 713

20 Nisan Güneş Tutulması

Yakın tarihte gerçekleşmesi beklenen güneş tutulması bütün astroloji severleri harekete geçirdi! Peki, 20 Nisan Güneş Tutulması etkileri nelerdir?


Yakın tarihte gerçekleşmesi beklenen güneş tutulması bütün astroloji severleri harekete geçirdi! Peki, 20 Nisan Güneş Tutulmasının burçları etkileri nelerdir? 2023 ün ilk güneş tutulması olan, 29 derece koç burcunda gerçekleşecek tutulma bizleri nasıl etkileyecek?

20 Nisan'da meydana gelecek olan güneş tutulması, herkesin astrolojik etkileri araştırmasına neden oldu. Koç burcunun etkisinde gerçekleşecek olan bu tutulmada iş, hayat ile ilgili nasıl gelişmeler olacağı her yerde araştırılmaya başlandı. 


20 Nisan Güneş Tutulması Saat Kaçta Olacak?

20 Nisan'da gerçekleşecek ve ülkemizden ne yazık ki görülemeyecek tutulmanın saat kaçta olacağı da  merak konusu olmuş durumda. Türkiye saatiyle bakıldığında 04:00 sularında başlayıp tam olarak 07:12'de gerçekleşecek olan bu tutulmanın etkileri, önümüzdeki özellikle 2 yıl boyunca etkili olacak. 

Yaşanacak olan tutulma sonrasında dünya düzeninde ve özellikle de siyasi, yönetimsel kanallarda köklü değişiklikler olacağı yorumları da sıklıkla yapılıyor. Bu noktada yaşanacak olan tutulmanın etkilerini herkesin yakından takip ettiği de görülebiliyor.


Tutulma Nerelerden Görülecek?

Tutulma tarihi bu denli yaklaşmışken merak edilen bir diğer konu da tutulmanın nerelerden görülebileceği oldu. Konumsal olarak tutulmanın Güney Doğu Asya, Hint Okyanusu, Filipinler, Pasifik alanlarından gözlemlenebileceği açıklandı. 

Pek çok kişi 20 Nisan güneş tutulması Türkiye'de görülecek mi, sorusuna yanıt aradı. Bu sorunun yanıtı ise olumsuz oldu; gerçekleşecek tutulma ne yazık ki ülkemizden gözlemlenemeyecek. 


Güneş Tutulmasında Burçları Neler Bekliyor?

Güneş tutulmasında her bir burcu farklı etkiler beklese de temel olarak hayat, iş ile ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni başlangıçlara, bazı konularda önemli kararlar almaya işaret edecek olan bu tutulma aynı zamanda yaşanabilecek krizleri de simgeler.

20 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşecek olan güneş tutulmasında radikal kararlar alabilirsiniz. Özellikle koç burcunun üçüncü akdinde gerçekleşen bu tutulmada kriz yönetimini sağlamak hayati önem taşıyacak. 

Güneş tutulmasında genel olarak burçları büyük krizler, radikal değişimler, eğitim, din, gibi konularda köklü değişimler beklemekte. Özellikle dünya çapında siyasilerin ani çıkışlarını, radikal kararlar alışlarını görmemiz mümkün. 

Kişisel yaşantınızda da ailenizle olan ilişkilerinizde ufak çaplı krizler ön planda olabilir. Yakın çevreniz, özellikle çocuklarınızla olan ilişkileriniz bu dönemde hassaslaşabilir, sert kararlar vermeniz olası. Koç burcunun savaş ve barış arasında gidip gelen ruhu, tutulmanın gerçekleştiği açının bitiş ve başlangıcın arasında kalıyor oluşu bazı tıkanıklıklara ve ayaklanmalara, devir kapanmalarına öncü olabilir. Bu dönemde özellikle önemli figürlerin ölüm haberleri de gelebilir. 


Hibrit Tutulma Nedir?

Yaşanan ay ve güneş tutulmalarının belirli aralıklarla olduğunu biliyoruz. Pek çok kez tutulma haberi duymuş olsak da şu anda dünya üzerinde yaşayan pek çok kişinin ilk kez duyacağı bir tutulma yaklaşıyor: hibrit güneş tutulması! 10 yılda bir tekrarlanan bu astronomik olay astroloji severler tarafından da merakla bekleniyor. 

Astrolojik olarak da etki sağlayacak bu tutulma, 20 Nisan'da Türkiye saati ile 07:12'de gerçekleşecek. Türkiye'den gözlemlenemeyecek olan bu tutulmayı Güney Doğu Asya, Avustralya, Hint Okyanusu, Pasifik bölgeleri görebilecek.  

Koç burcunda güneş tutulması bazı bölgelerde net bir şekilde gözlemlenebilirken bazı bölgelerde ise yarım olarak görünecek. Hibrit tutulmada güneş oğlak, yükselen oğlak, güneş yengeç, yükselen yengeç, güneş koç, yükselen koç, güneş terazi ve yükselen terazi olumsuz etkiler alacak. Güneş aslan, yükselen aslan, güneş yay ve yükselen yay burçları ise olumlu etkiler alarak tutulmayı şanslı geçirecekler. Elbette bu olumlu ve olumsuz süreçlerde yükselen burçlar da kritik öneme sahip olacak. 

Yükselen başak, güneş başak, yükselen akrep ve güneş akrep ise bu tutulmayı nispeten daha kolay atlatacak burçlar olarak öne çıkacak.


Güneş ve Ay Tutulmaları Burçları Nasıl Etkiler?

Gökyüzünde yaşanan güneş ve ay tutulmaları tüm burçlara elbette ki belli başlı etkiler bırakıyor. Bu noktada burçların etkilenme şekillerini incelememiz gerekirse yaşanacak olan tutulmanın burçlara etkileri şu şekildedir:

  • Tutulmanın olumsuz etkileyeceği burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak.
  • Tutulmadan olumlu etkilenecek burçlar: Aslan ve Yay.
  • Stabil atlatacak burçlar: İkizler ve Balık
  • Daha kolay atlatacak burçlar: Akrep ve Başak.

20 Nisan'da yaşanacak olan tutulmanın burçlara etkileri bu şekilde olacak. Fakat bu demek değil ki bütün tutulmalar burçları bu şekilde etkileyecek. Elbette yaşanan her tutulmanın kendi içinde bir dinamiği vardır. 

Güneş ve ay tutulmalarının burçları nasıl etkilediğini anlamak için tutulmanın gerçekleştiği andaki gökyüzü ve gezegen konumlarını takip etmek gerekir. Örneğin; 20 Nisan'da gerçekleşecek olan tutulma, koç burcunun 29 derecesinde gerçekleşeceği ve 10 yılda bir tekrarlanan bir hibrit tutulma olduğu için sert etkilere sahip olacak. Fakat olumlu kırılımları olan tutulmalar olması da elbette mümkün.

Genel itibariyle güneş ve ay tutulmalarının sert etkiler vermeye eğilimli olduğu bilinse de yeniliklere açıklık ve yeni başlangıçlar, yeniden doğuşlar noktasında da bu alanın son derece bereketli olduğu bilinmelidir. Siz de astroloji hakkında daha da detaylı bir şekilde bilgi edinmek ve burçların bütün etkilerini doğru şekilde incelemek istiyorsanız; durmayın ve Astroloji Eğitimi'mizi alın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.